Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żurawkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawkowo

Martina 22:38, 01 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Witajcie,

Tym razem chciałabym Was prosić o komentarze dotyczące dwóch widocznych na załączonym zdjęciu brzóz. Pytanie jest następujące - czy takie obsadzenie każdej z nich żurawkami w formie półkola nie jest "błędem w sztuce" czy też mówiąc krótko nie wygląda to nieprofesjonalnie?
I drugie pytanie - przy założeniu że nasadzenia wokół brzóz zostają, czy przestrzeń pomiędzy żurawkami a brzozami należałoby uzupełnić jeszcze jakimiś nasadzeniami? Będę wdzięczna za Wasze komentarze. [img
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
frezja 08:15, 02 lis 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Ja jestem na tak...ale to tylko mój punkt widzenia
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anitan 08:30, 02 lis 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
mnie się podoba jak jest. A najważniejsze, żeby Tobie się podobało. Sztuka dla sztuki nie ma sensu
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Martina 14:53, 04 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Dziewczyny,

Bardzo Wam dziękuję za opinie
Ok, więc zakładamy, że nasadzenia wokół brzóz zostają. Idąc dalej tym tropem, czy z przestrzeń pomiędzy żurawkami a brzozami należałoby uzupełnić jeszcze jakimiś nasadzeniami np. jak w projekcie Pani Danusi "Ogród z lustrem" tj. trawy, kolorowe wrzosy czy też może dosadzić plamami miniaturowe czerwone berberysy i hosty patriot? Czy jednak nie będzie już zbyt "pstrokato"?
Poradźcie proszę bo już sama nie wiem
Niby wygląda to ok ale...no właśnie chyba nie do końca. Chyba się pogubiłam w tych swoich ogrodowych kombinacjach.

____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Martina 11:40, 05 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Oj, cos nikt tu do mnie nie zagląda, pisze chyba sama ze sobą
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Izolda 13:46, 05 lis 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Witaj, ja myślę, że intuicja cię nie myli wypełnij przestrzeń pod drzewami jakimiś krzewami lub wysokimi trawami. A drugie półkole dałabym z żurawek innej barwy, i pojedyncze, bo to zbyt geometrycznie wygląda.
Patrzę na tą brzozę na wprost, na lewo jest hortensja z miskantami, wyobraź sobie w prawo jeszcze 2 lub 3 takie powtórzenia, fajnie wypełni przestrzeń pod drzewem.
____________________
Martina 15:03, 05 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Witaj! Bardzo Ci dziękuję ze zajrzałaś
Myślę, że pomysł z dosadzeniem hortensji to dobry pomysł.
Przy tej hortensji na wprost rośnie morning light. Myślisz żeby trzymać się jednego gatunku traw czy wcisnąć tam jeszcze np. M. Variegatus? Dałabyś pod obie brzozy taką samą kombinację z traw czy niekoniecznie?
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Izolda 16:36, 05 lis 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Lepiej daj kilka takich samych hortensji i miskantów, a pod drugą brzozą obmyśl inny układ, inny kolor żurawek i inne nasadzenia. Jeśli okna wychodzą na tamtą stronę to może coś zimozielonego.
____________________
Martina 17:15, 05 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Dzięki Izolda!
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Anabell 19:27, 05 lis 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zrób podpis pod kreską, dlatego nikt do Ciebie nie zagląda.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies